szpic miniaturowy o imieniu boo
Źródło: www.facebook.com/Boo

Wielu ekspertów zajmujących się rasami psów jest z pewnością zszokowana fenomenem pieska Boo. Przeglądając ocean internetu, można natknąć się na takie hasła i chwyty marketingowe jak : “pies boo szczeniak”, “pies boo rasa”,  ” pies boo cena”, czy ogłoszenia typu “sprzedam pieska boo”.  Jeśli jesteś ciekawy fenomenu pieska, który ma na facebooku 16- mlnową publikę, czytaj dalej 🙂

 

 Pies Boo

Czas, abyś poznał historię tego sławnego na całym świecie psa. Musisz wiedzieć, że “BOO” to nie rasa, to imię! Imię pieska RASY POMERANIAN (szpic miniaturowy) urodzonego 16 marca 2016 roku w San Francisco w Kalifornii, który doczekał się nawet swojego artykułu na wikipedii.  Dlaczego piesek BOO stał się taki popularny?  Wygrał w konkursie “Worldwide’s cutest dog” i rzeczywiście – przez swoją egzotyczną fryzurę zyskał wygląd pluszowego misia. W 2011 roku jego opiekunka wydała nawet książkę “Życie najsłodszego psa na świecie”. W 2019 roku odszedł we śnie – jak podaje jego opiekunka: zaczął mieć problemy z sercem po śmierci swojego starszego brata Buddy’ego.

wpis na fanpage’u Boo

 

“Kupię pieska Boo”

Dobrze, wiele osób już wie, że pies Boo to szpic miniaturowy. Postanawiają zatem kupić szczeniaka pomeraniana i…obciąć jego sierść, aby wyglądał jak sławny Boo. I od razu stanowczo musimy powiedzieć NIE takim praktykom. Dlaczego?
Tutaj warto zadać sobie pytanie: dlaczego piesek Boo tak często pojawiał się w ubrankach? Stało się to wskutek bezpowrotnego zniszczenia jego sierści, która już nigdy nie odrosła. Rasa szpic miniaturowy to rasa z podeszerstkiem (zupełnie inna niż np. maltańczyki czy yorkshire terrier). Opiekunka Boo była zmuszona do podjęcia takiego radykalnego skrócenia sierści pieska ze względu na okropne kołtuny, które stanowiły zagrożenie (kołtuny prowadzą do odparzeń skóry, mogą być przyczyną zapaleń i zakażeń).

Poniżej zamieszczamy post groomera, który pokazuje jak chwilowa moda i brak wiedzy wyrządziły krzywdę jednemu z przedstawicieli rasy Pomeranian:

pies boo
Żródło: FACEBOOK Madlen. Studio Psiej Urody-Strzyżenie psów.

Ile kosztuje pies Boo?

W zasadzie właściwe pytanie powinno brzmieć: ile kosztuje pies rasy pomeranian? Szpice miniaturowe w odpowiedzialnych i zarejestrowanych hodowlach mogą kosztować od 2500 zł do 6000 zł. To zupełnie normalna i odpowiednia cena, jaką musi zapłacić przyszły właściciel swojego pupila. Bardzo przestrzegamy przed kupnem psa z niesprawdzonych źródeł, które oferują szczeniaka już za 300 – 500 zł. W pakiecie dostaniecie pieska z wieloma wadami, chorobami i konieczne będzie wydanie często dużo większej sumy na leczenie niż cena, w jakiego oferowane są zdrowe i rasowe psy z prawdziwej hodowli.  Kupując pieska z pseudohodowli wspieracie ten okropny proceder “produkcji psów na potęgę” dla zysku. A biznes będzie wciąż się kręcił.

Szpic miniaturowy

Skoro już poruszyliśmy temat rasy pomeranianów, postanowiliśmy przybliżyć Ci charakterystykę tej rasy. Może okaże się, że jest to idealna rasa na Twojego psiego kompana? A może wręcz przeciwnie?

biały szpic miniaturowy na kanapie
Źródło: www.facebook.com/80329313253/photos/pb.100044484607514.-2207520000../10158431385978254/?type=3

Nazwa “pomeranian” pochodzi od Pomorza, gdzie rasa ta była rozwijana.  Rasa wywodzi się od dużych szpiców pracujących w klimacie arktycznym, gdzie wypasano owce . W XIX wieku związek Kennel Club wyszczególnił “szpica miniaturowego” jako odrębną rasę. Pomeraniany hodowała w Wielkiej Brytanii królowa Wiktoria, dzięki czemu zyskały dużą popularność.

Charakter rasy

Pieski te są bardzo energiczne, zwinne, inteligentne i chętnie się uczą.  To bardzo lojalni przyjaciele posiadający mnóstwo uczuć. Niestety, ich mały wzrost i uroczy wygląd sprawia, że zapomina się, iż są jedną z najbardziej niezależnych ras miniaturowych, która potrzebuje stanowczego opiekuna.  Jest to również rasa bardzo czujna – która uwielbia szczekać, gdy słyszy różne znane lub też mniej znane dźwięki np. na dzwonek do drzwi. Potrzebuje również sporo aktywności fizycznych, dzięki czemu będzie odznaczał się większą stabilnością emocjonalną. Jednak ze względu na swoją dominującą postawę nie są polecane do domów z małymi dziećmi.

Legowisko dla Pomeraniana?

W przypadku tej rasy bardzo dobrze sprawdzi się nasz model Royal oraz samodzielne Poduszki Royal lub Materacyki Royal czy Budki.  Warto wspomnieć, że naszymi zadowolonymi klientkami są Lilianna oraz Carmen z profilu @fluffy.pomeranians na Instagramie, których zdjęcia zamieszczamy poniżej:

Jeśli chcesz zobaczyć więcej legowisk KLIKNIJ TUTAJ ! 

 

Jeśli informacje zawarte w tym artykule były dla Ciebie ciekawe, zerknij również na nasze inne artykuły:
ARTYKUŁ NA TEMAT RASY YORKSHIRE TERRIER
ARTYKUŁ NA TEMAT RASY SHIH TZU

_________________________________________________________________________________
– tworzymy z miłości do psów –