Legowisko dla Twojego psa to nie tylko miejsce do spania. To przede wszystkim najbezpieczniejsza i najspokojniejsza przestrzeń w mieszkaniu, w której może się wyciszyć i zrelaksować. Dobrze dobrane legowisko to gwarancja udanego snu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że mały pies będzie wymagał zupełnie innego legowiska niż pies duży. To samo tyczy się wieku psa, bowiem szczeniak przesypiać może nawet 20 h, zaś dorosły pies około 12- 14h. Przedstawiamy Ci kilka aspektów, które pomogą wybrać Ci idealne legowisko dla Twojego psa.

Jaki kształt legowiska?

Małe i średnie pieski lubią legowiska z burtami, które je otulają. To właśnie wtedy czują się bezpiecznie. Najbardziej polecanym jest okrągłe legowisko, gdyż piesek czuję się w nim najbardziej przytulnie.

Dla psów małych, schorowanych lub starych ważne jest, aby legowisko posiadało wejście z niższą burtą - w ten sposób psiak nie musi przeskakiwać przez burtę, aby dostać się do legowiska.

Jak wiesz z naszego filmu na YouTube, nasz mały aktor: Maltańczyk Backy miał 6 różnych legowisk, dopiero w tym typie czuł się najbardziej komfortowo.

Jaki materiał?

W tej kwestii przyda się zdrowy rozsądek. Przede wszystkim dobrze wybierać takie materiały, których pies łatwo nie rozerwie pazurkami. Trzeba również zwrócić uwagę na zachowanie i wiek swojego pupila. Odpowiedz na pytanie: czy ma skłonności do niszczenia rzeczy?  Legowisko powinno być łatwe w czyszczeniu i praniu. Absolutnym faworytem, zarówno dla szczeniaka jak i  starszego psa, jest materiał KODURA , która jest odporna na zadrapania oraz rewelacyjna w czyszczeniu ze względu na wodoodporną strukturę.

Materiał powinien być równocześnie miły w dotyku, lecz materiały bardzo przyjemne w dotyku, że zbyt długim włosiem nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ różne smaczki, które piesek sobie zanosi do legowiska, zaczynają zbierać ten drobny puszek, po czym nasz milusiński może mieć problemy gastryczne.

Legowiska małe z reguły pierze się w całości w pralce, natomiast przy dużych legowiskach najlepiej wybrać legowisko ze zdejmowanym pokrowcem.

Jakie wypełnienie?

W zależności od potrzeb psa, budżetu i preferencji można wybrać różne wersje wyścielenia legowiska.

Nie polecamy dostępnych na rynku wariantów z poduchą wypełnioną granulatem piankowym, ponieważ jest ono twarde.

Wersja antyalergiczna jest wypełniona włóknem poliestrowym, które zupełnie nie uczula, co jest bardzo dobrym wyborem, zwłaszcza dla psów alergików.

Nasza marka ma w planach produkcję również legowisk z wypełnieniem ortopedycznym z pianką typu metory, która dopasowuje się do ciała psa.

Wypełnienie legowiska wpływa na komfort psiego relaksu oraz może być pomocne w walce z chorobą lub łagodzeniem jej objawów.

Jaki rozmiar?

Każdy producent ma własną rozmiarówkę, dlatego zawsze przed zakupem należy wymierzyć psa, żeby później nie żałować zakupu. Na temat doboru rozmiaru napisaliśmy oddzielny wpis, na który Cię zapraszamy TUTAJ.

Jaki kolor?

Kolor legowiska jest absolutnie dowolny i zależy od preferencji właściciela, czasem zwraca się uwagę na wystrój pomieszczenia, w którym będzie się ono znajdowało. Wiadomo też, że na legowiskach o jasnych i jednolitych kolorach będą bardziej widoczne zabrudzenia niż na ciemniejszych lub wzorzystych materiałach.  Wybierając odpowiedni produkt pamiętajmy również, że dobre legowisko to nie zawsze drogie legowisko. Zwracajmy uwagę nie tylko na wygląd posłania, ale także na jakość jego wykonania i sposób szycia.

Jeśli masz problem z doborem odpowiedniego legowiska dla swojego psiaka, koniecznie skontaktuj się z nami, abyśmy mogli rozwiać wszelkie wątpliwości. Odwiedź również nasz kanał na YouTube, gdzie pokazujemy, jak dokładnie wymierzyć psa, aby wybrać mu odpowiednie legowisko. Trzymamy kciuki i dziękujemy, że jesteś tu z nami!