Coraz częściej spotyka się ludzi, którzy pragną spędzać ze swoim pupilem każdą chwilę i urlop bez psa nie jest czymś, o czym w ogóle mogliby pomyśleć. Piękne jest również to, że coraz więcej miejsc jest dla psów przyjazna, co oznacza, że każdy futrzasty czworonóg jest w danym miejscu mile widziany.  Co zrobić, żeby wypoczynek z pupilem nie zamienił się w koszmar?

NOCLEG

Pierwszą kwestią jest wybranie takiego ośrodka/miejsca noclegu, w którym obecność psa jest dozwolona i nikomu nie przeszkadza. To absolutna podstawa, ponieważ nie każdy ośrodek akceptuje naszych futrzastych przyjaciół. Zapewni to Tobie i Twojemu psu przestrzeń bezpieczną, przyjazną i cichą. Podczas każdego wyjazdu zarówno właściciel psa, jak i pies, potrzebuje odpoczynku od aktywności fizycznej.

PSIE BAGAŻE

Wybierając się w podróż z psim przyjacielem koniecznie pamiętaj o: karmie, miskach, kocyku lub legowisku oraz książeczce zdrowia. Nigdy niewiadomo, kiedy trzeba będzie odwiedzić weterynarza albo co niespodziewane wydarzy się w trakcie naszych wspólnych wakacji. Przypominamy również, że w Polsce należy mieć ze sobą kartkę potwierdzającą szczepienie przeciwko wściekliźnie. W razie niespodziewanego wypadku, w którym nasz pies kogoś ugryzie, konieczne jest pokazanie stosownego oświadczenia.

WAKACYJNA RUTYNA

Wybierając się na różne wyprawy w celu zwiedzenia okolicznych miejsc, koniecznym jest zabranie dla psa wody. Zwłaszcza w ciepłe, wakacyjne dni, regularne nawadnianie psa jest niezwykle ważną czynnością. Pamiętaj także, aby przed wyjazdem spotkać się z weterynarzem, by ocenił aktualny stan zdrowia psa oraz czy taki wyjazd będzie dla niego bezpieczny.

Mamy nadzieję, że każdy urlop z Twoim pupilem będzie tym najbardziej udanym. Trzymamy kciuki i służymy radą! Zachęcamy do zajrzenia na naszego instagrama, facebooka oraz na nasz kanał na YouTube, gdzie dzielimy się sprawdzoną wiedzą.