Tych 4 błędów nie popełniaj przy wyborze legowiska dla psa

2024-03-27

Jak wybrać odpowiednie legowisko dla psa i nie żałować zakupu? Uwierz nam, kiedy mówimy, że wiemy, o czym piszemy. Przez lata uszyliśmy już ponad 30 tysięcy legowisk dla psów i zdążyliśmy poznać główne przyczyny, dla których ludzie dokonują wymian legowisk dla swoich pupili. (Chociaż u nas to same wymiany, a nie zwroty, ale o tym później.) Dlatego dziś poruszamy temat, który może być kluczowy dla komfortu i zadowolenia naszych czworonożnych przyjaciół – mianowicie, najczęstsze błędy popełniane przy wyborze legowiska. Gotowi na rozwiązanie tajemnicy?

Oto 4 głównych błędów, które popełniają ludzie przy wyborze legowiska dla psa. Zapoznaj się z nimi, aby dowiedzieć się, jak uniknąć konieczności wymiany posłania!

1. “To za małe legowisko dla mojego psa” lub “to za duże legowisko dla mojego psa”

Często patrzymy tylko na zewnętrzne wymiary legowiska, co może prowadzić do tego, że jest za małe dla naszego przyjaciela. Pamiętajmy więc, aby brać pod uwagę głównie przestrzeń wewnętrzną, aby Twój zwierzak miał wystarczająco dużo miejsca na wygodne drzemki. Wybór legowiska zbyt małego lub zbyt dużego względem potrzeb pieska może prowadzić do dyskomfortu lub nie komfortowego snu. Nie wolno zapominać, że każdy producent ma swoją własną rozmiarówkę, więc legowisko w rozmiarze M z jednej firmy może mieć zupełnie inne wymiary niż legowisko M z innej firmy.

Jeśli potrzebujesz sprawdzić, jak dobrać rozmiar psa do legowiska, to sprawdź nasze porady [LINK].

pies-w-za-malym-legowisku

2. “Mój pies nie chce spać w legowisku”

Każdy pies ma swoje własne upodobania, jeśli chodzi o miękkość legowiska. Istnieją jednak pewne przesłanki ze względu na wielkość psa. Małe psiaki często potrzebują ekstremalnej miękkości wypełnienia i przyjemnych materiałów, aby czuć się komfortowo, podczas gdy większe psy mogą preferować nieco twardsze posłania. Warto więc dostosować miękkość legowiska do indywidualnych potrzeb naszego pupila. Skąd będziemy wiedzieli, jak lubi spać pies? Wystarczy zaobserwować, gdzie aktualnie najczęściej się układa – czy to kanapa, a może zimna podłoga w kuchni. Czy wybraliśmy odpowiednio miękkie legowisko dla psa? Na to pytanie odpowie sam pies – jeśli legowisko nie będzie dla niego komfortowe, to po prostu nie będzie na nim spać. Natomiast jeśli wybierzemy mądrze, to pies nie będzie chciał z niego wyjść i pokocha je od pierwszego wejrzenia.

pies-spi-w-zle-dobranym

3. “Myślałam, że ten krój będzie dobry dla mojego psa”

Różne psy mają różne preferencje co do kształtu legowiska. Mniejsze psiaki często czują się bezpieczniej w owalnych legowiskach z burtami, które dają im poczucie zacisza i ochrony (w których się specjalizujemy [LINK]). Z kolei większe psy mogą bardziej preferować kwadratowe posłania lub materace, na których mogą się rozciągnąć, nie jest im też w nich zbyt gorąco. Dopasowanie kształtu legowiska do potrzeb psa może sprawić, że będzie ono dla niego jeszcze bardziej atrakcyjne i komfortowe.

4. “Wydawało mi się na oko dobre”

Najprostsze rozwiązania bywają najtrudniejsze. Nie kupujmy “na oko”, zaoszczędzi nam to niepotrzebne procedury wymiany czy zwrotu. Zwykle wystarczy zmierzyć pieska od nasady głowy do podstawy ogona i dodać około 10-20 cm. Nie możemy sugerować się rozmiarem starego legowiska, gdyż tak jak pisaliśmy wcześniej, rozmiar nie zawsze równa się rozmiarowi. Szczególnie, gdy wymieniamy całkowicie inny krój legowiska, a na dodatek kupujemy z innej firmy.

Pamiętajmy, że wybór odpowiedniego legowiska dla naszego psa może wpłynąć na jego codzienne samopoczucie i komfort. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na dokładne zapoznanie się z jego potrzebami i wybór produktu, który będzie dla niego idealny. Po wszystkim, zobaczysz, jak Twój pies pokocha swoje nowe legowisko od pierwszego wejrzenia! Podsumowując mamy nadzieję, że ten artykuł jest dla Ciebie pomocny i  już odpowiedź na pytanie: Jak wybrać odpowiednie legowisko dla mojego psa?

Zobacz także –> Legowisko dla psa tanio – komfort bez obciążania portfela