Oglądając na stronach internetowych dostępne legowiska, bardzo trudno zorientować się w ich rozmiarze. Często psy są doklejane w Photoshopie, odpowiednio zmniejszane, powiększane, by zmieściły się w wybranym modelu legowiska, co właścicieli może wprowadzić w błąd. Konieczne jest zatem sprawdzenie wymiarów w opisie. Jak jednak wiedzieć, która wielkość będzie tą idealną dla naszego psa?

JAK ZMIERZYĆ PSA?

Mierzymy psa od głowy do podstawy (a nie końca) ogona i dodajemy co najmniej 20cm. W swoim legowisku psiak powinien móc się swobodnie przeciągnąć i rozłożyć, byłoby dobrze, gdyby znalazło się w nim również miejsce dla zabawek. Nie można jednak przesadzić z rozmiarem, małe psy lubią dotykać brzegów legowiska.

OBSERWUJ

Każdy właściciel psa powinien jednak dokładnie obserwować swojego przyjaciela podczas jego wypoczynku. Każdy pies ma bowiem inny temperament, przyzwyczajenia, upodobania i może się okazać, że woli szersze posłania. Dlatego nasza rada jest następująca: najpierw zmierz psa i dodaj to tego 20 cm. Sprawdź, jaki rozmiar byłby według tego kryterium odpowiedni. Poobserwuj zachowanie swojego psa. Czy potrzebuje większej przestrzeni czy wybiera ciaśniejsze miejsca do spania. W razie wątpliwości koniecznie obejrzyj nasz odcinek na naszym kanale na YouTube dotyczącym wyboru legowiska. Mamy nadzieję, że dzięki temu zdobędziesz wiedzę i dokonasz właściwego wyboru.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych! To właśnie tam zobaczysz innych właścicieli psów, którzy polecają nasze legowiska.