Pojawienie się malucha w nowym domu to zawsze wielkie przeżycie. Nagle bierzesz pod swój dach malutką, bezbronną istotkę, która wymaga od Ciebie opieki i uwagi. Twoje życie ulega zmianie o 180 stopni. Jak się przygotować na przybycie naszego małego gościa?

TRANSPORT

Pamiętaj, że pieska prawdopodobnie trzeba będzie przewieźć. Rzadko się zdarza, aby hodowla znajdowała się tuż obok naszego miejsca zamieszkania. Jak wiesz z poprzedniego wpisu dotyczącego bezpieczeństwa w podróży, koniecznie należy pomyśleć o tym, jak chcemy naszego malucha przetransportować. Dobrym rozwiązaniem będzie transporter – taki mały szczeniak może się okazać za mały na jakiekolwiek szelki – w dodatku wielce prawdopodobne, że nigdy w takich jeszcze nie chodził, co byłoby dodatkowym stresem dla niego.

WYPRAWKA

Hodowca (jeśli wybrałeś psa rasowego, a nie ze schroniska) powinien przygotować Ci wyprawkę, w skład której wchodzić będzie kocyk (aby psiak czuł zapach swojego domu), karma i książeczka zdrowia psa. Ważne jest również, by otrzymać wszystkie niezbędne informacje dotyczące pielęgnacji, diety (częstotliwość posiłków, sposób ich podawania). Ty sam natomiast musisz zadbać o dwie miski (na wodę i jedzenie), podkłady higieniczne (piesek nie wychodzi jeszcze na dwór i potrzeby załatwia w domu), a także o legowisko. To bardzo ważne, aby nasz mały domownik miał swój własny kącik w naszych czterech ścianach.

CIERPLIWOŚĆ, CZAS I TROSKA

Musisz zdawać sobie sprawę, że szczeniak to taka mała rozrabiaka. Przygotuj swój dom, zabierając z podłogi kable, domykając szafki, zamiatając podłogę. Często młode pieski robią za odkurzacze, później to, niestety, odchorowując. Rzeczy materialne to jedno. Kolejnym aspektem jest ilość czasu, jaką musimy przeznaczyć, aby nasz szczeniak wyrósł na zdrowego i mądrego psa. To trochę jak z niemowlakiem, tylko ten psi jest bardziej ruchliwy. Musisz mieć oczy szeroko otwarte. Na początku Twojej relacji z maluchem postaraj się zapewnić mu spokój. Twój nowy przyjaciel został zabrany od swojego rodzeństwa i matki, przeniesiony w zupełnie nowe miejsce, do zupełnie obcych ludzi. Jak byś się czuł na jego miejscu?

Cała rodzina LOVEDOG trzyma kciuki za bezpieczny początek tej pieskowo- ludzkiej przyjaźni. Pamiętaj, że możesz do nas pisać, zaglądać na media, oglądać nasze filmiki na YouTube. Chcemy być bliżej Ciebie i Twojego psa; tworzyć społeczność Prawdziwych Psich Miłośników. ‘