Kojec, budka, posłanie, leżanka … ile psich właścicieli, tyle określeń na legowisko dla psów. Dlaczego to taka ważna rzecz i skąd to zainteresowanie? Dzisiaj wyjaśniamy i tłumaczymy, dlaczego tak ważne jest, aby pies posiadał swoje własne legowisko.

LEGOWISKO DLA SZCZENIAKA A LEGOWISKO DLA DOROSŁEGO PSA

Pierwszy dylemat zwykle pojawia się w momencie, gdy przygarniamy szczeniaka. W dodatku, jeśli szczeniak będzie docelowo dużym psem, pojawia się pytanie: jakie wybrać legowisko dla szczeniaka? Czy ma być to miękkie legowisko dla psa, czy może skusić się na legowisko ortopedyczne? Jesteśmy jednak przekonani, że to pytanie o rozmiar legowiska spędza Wam sen z powiek! Rozwiązanie jest jednak dość proste: możecie wybrać legowisko mniejsze (na okres szczenięcy), a później legowisko dla dorosłego psa. Inną opcją jest wybranie od razu legowiska w rozmiarze tak dużym, jak duży ma być pies, gdy osiągnie dorosły wiek.

LEGOWISKO DLA MAŁEGO PSA

Sprawa jest prostsza, gdy nasz piesek wywodzi się z psów małych. Zatem niewielka będzie różnica między okresem szczenięcym a dorosłym, dlatego łatwiej wybrać nieco większe legowisko, które wciąż będzie doskonałe dla szczeniaka.
Pamiętajmy jednak, że rekomendowane przez nas legowisko dla psa małego różni się od tego, które polecamy dla dużego psa. Zwykle podpowiadamy, aby dla np. wilczura wybrać nasz materacyk (np. w rozmiarze XL) zamiast legowiska w rozmiarze XL.

SPANIE DLA PSA – DLACZEGO WAŻNE?

Każdy z nas potrzebuje swojej własnej przestrzeni. To bezpieczna przystań, gdzie możemy się schronić, gdy mamy potrzebę być sami. Taką samą potrzebę posiadają nasze psy. Warto zapewnić im cichy azyl, w którym mogą się skryć, gdy tego zapragną. W zależności od upodobania swojego psa (tego jak lubi spać) powinieneś wybrać odpowiedni dla niego kojec. Może to być materacyk, jeśli jest to duży pies, może to być legowisko z burtą, jeśli Twój psiak jest mniejszych rozmiarów i lubi mieć bardziej “przytulnie”.

DOŁĄCZ DO RODZINY LOVEDOG!
Mamy nadzieję, że ten wpis pomógł Wam w wyborze odpowiedniego dla Waszego pupila produktu.
Zapraszamy Was także do obejrzenia naszego filmu na YouTube, gdzie tłumaczymy, dlaczego nasz model legowisko dla psów jest jednym z najlepszych na rynku.