Gdy mowa o ludzkim łóżku, wszystko jest jasne: pościel pierze się przynajmniej raz w miesiącu (niektórzy robią to co 2 tygodnie),  a materac wymienia raz na kilka lat, by zadbać o komfort snu oraz o to, by ten sen był zdrowy. Wiadomo, że w trakcie użytkowania materaca, zbierają się w nim roztocza, kurz, którego nie wciągnie nawet najlepszy na rynku odkurzacz. Jeśli zaś chodzi o psie łóżka, możemy mieć pewien problem z odpowiedzią na pytanie, czy w ogóle trzeba takie legowisko wymieniać, jeśli psiak nie rozerwał go na strzępy? Postaramy się w dzisiejszym artykule podpowiedzieć Wam, kiedy legowisko psa zasługuje na wymianę.

DOBRE LEGOWISKO DLA PSA - CECHY

Jeśli zastanawiamy się, kiedy legowisko jest zużyte, czyli nie nadaje się dla psa, powinniśmy odpowiedzieć na pytanie: kiedy w takim razie legowisko jest dobre? Jakie cechy posiada odpowiednie legowisko dla psa? Specjalnie dla Ciebie rozpisaliśmy w punktach cechy legowiska, które wpływają na komfort i zdrowy sen Twojego czworonoga.

  • proste burty(ranty) - legowisko powinno mieć swój kształt, w którym pies może się zwinąć w kłębek lub rozłożyć niczym król ( w zależności od preferencji).  Nowe i niezużyte legowisko ma sztywne burty, o które psiak może się oprzeć, układając się do snu.
  • miękka i pełna poduszka - poduszka legowiska to jeden z najważniejszych jego elementów. Powinna być dobrze wypełniona i miękka, aby sen psa był komfortowy i nie zakłócony bolącym kręgosłupem z powodu twardego podłoża.
  • antyalergiczne wypełnienie - warto sprawdzić, czy legowisko posiada wypełnienie antyalergiczne. Takie wypełnienie nie będzie wywoływało uczuleń skórnych, które wcale nie są rzadkością wśród czworonogów.
  • odpowiedni rozmiar - kupując legowisko dla szczeniaka, często okazuje się, że jego rozmiar nie pasuje na dorosłego psa. By legowisko służyło psu, musimy dopasować je do wagi oraz wymiarów konkretnego czworonoga.

WYMIANA LEGOWISKA NA NOWSZY MODEL

Jeśli widzisz, że legowisko Twojego psa:

  • posiada rozdarcia,
  • poduszka jest wygniecionym naleśnikiem, jest płaska i nie przypomina miękkiej i milutkiej poduszki,
  • zmieniło kształt rantów,
  • materiał jest przetarty i/lub niemożliwy już do doczyszczenia,
  • rozmiar nie odpowiada rozmiarowi Twojego psa,

to znak, że legowisko zużyło się i wymaga wymiany!

LEGOWISKO DLA PSA - NA DŁUŻEJ!

Wybierając nowe legowisko, postaw na jakość. Wymiana legowiska nie musi być koniecznością co kilka miesięcy, o ile mądrze wybierzesz. Legowiska Lovedog wykonujemy z niezwykle trwałych i łatwych do utrzymania w czystości materiałów.  Pozwalają cieszyć się pięknym designem oraz trwałością przez lata. Jeśli zastanawiasz się nad odpowiednim rozmiarem, sprawdź zakładkę "TABELA ROZMIARÓW". Z przyjemnością pomożemy Ci także w wyborze i odpowiemy na Twoje pytania - napisz do nas na messengerze 🙂

pudel na nowoczesnym legowisku lovedog