Legowiska dla psówsą rozmaitych kształtów, wykonane z różnych materiałów. Skąd wiadomo, w jakim legowisku psiak będzie czuł się najlepiej? I jakie legowisko będzie łatwe do utrzymania w czystości? Jak wybrać legowisko? Dzisiaj podpowiadamy, tworząc artykuł:  legowiska - na co zwracać uwagę!

KSZTAŁT

To ważny aspekt psiego łóżka. Od niego zależy, w którym miejscu mieszkania się znajdzie oraz jaką będzie pełniło funkcję. Czy będzie to legowisko podróżne czy może legowisko do domu, na stałe, którego nie zamierzasz nigdzie zabierać.  Pytanie o kształt również będzie ważne w kontekście preferencji Twojego psa - czy lubi zwijać się w kłębek, szczególnie na miękkich powierzchniach, czy może preferuje coś twardszego i chłodniejszego w odbiorze.

Nasz sklep internetowy oferuje zarówno legowiska dla psów w kształcie kojców (to tzw. legowisko kojec), ale także miękkie materacyki futerkowe oraz klasyczne.

MATERIAŁ

Kolejnym ważnym aspektem jest dobór materiału, z jakiego wykonane jest psie legowisko. Na decyzję będzie miało wpływ kilka czynników, między innymi to, czy pies nie ma alergii na określone materiały oraz czy w przypadku Twojego psa konieczne jest legowisko o właściwościach wodoodpornych. Jeśli mamy do czynienia z seniorem, któremu zdarza się nietrzymanie moczu, warto wybrać materacyk klasyczny, z którego krople cieczy łatwo można zebrać ściereczką.

Wierzchnia część legowiska również może różnić się materiałem.  Z taką sytuacją mamy miejsce w przypadku kolekcji Royal oraz Exclusive. Legowiska z linii Royal wykonane są z mocnego i wodoodpornego materiału typu kodura, podczas gdy Legowiska Exclusive wykonujemy z materiału, jakim najczęściej obija się ludzkie kanapy.

KOLOR

Kolor to aspekt typowo ludzki. Od Ciebie zależy, jaki kolor legowiska będzie najbardziej pasował do Twojego wnętrza. Tworząc legowiska pragnęliśmy odpowiadać na potrzeby Waszej dwójki, czyli Twoje i Twojego psa. W naszym sklepie możesz wybierać spośród wielu opcji kolorystycznych. Znajdziesz legowisko dla psa czarne, legowisko szare, brązowe, ale także w odcieniach pudrowego różu i granatu. Niezależnie od kolorystyki wnętrza z pewnością znajdziesz kolor, który idealnie będzie współgrał z Tobą i Twoim psem.

ROZMIAR

Legowiska - na co zwracać uwagę? Oczywiście na rozmiar!
To bardzo ważne, by właściwie określić rozmiar legowiska, w jakim ma spokojnie śnić Twój pies.

Jak tego dokonać? Odwiedź zakładkę TABELA ROZMIARÓW i  skorzystaj z instrukcji, jak zmierzyć psa.  Wtedy sprawdź rozmiary legowisk (posiadamy legowiska od S do XL) i wybierz odpowiedni rozmiar.

Mamy nadzieję, że nasz krótki artykuł okazał się dla Was pomocny. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do rozmowy na messengerze!