Małe psy jak małe dzieci – jak dobrać najlepsze legowisko dla małego pieska

2023-05-09

Wielu właścicieli małych psów porównuje swoje czworonogi do małych dzieci, a w niektórych przypadkach można rzeczywiście odnieść wrażenie, że mały piesek jest niemal jak maluch. Ze względu na swoją małą wielkość, wymagają one specjalnej opieki i uwagi jak bobas. Pojawienie się w domu małego psa rodzi podobne emocje jak pojawienie się niemowlaka. Podobnie jak małe dzieci, małe psy potrzebują miłości i uwagi. Potrzebują czułości i pielęgnacji, aby czuć się bezpiecznie i kochane. Pierwszym z kroków do przygotowania swojego domu jest zakup legowiska dla tego małego psiaka i stworzenie bezpiecznego azylu. Legowisko jest jak łóżko, nie pozwól żeby Twój pies nie chciał w nim spać.

Dlaczego warto kupić legowisko dla małego psa?

Bardzo ważne jest, aby zapewnić swojemu pupilowi komfortowe warunki do życia. Oczekując na dziecko rodzice szykują pokój lub kącik dla swojego bobasa, tak samo przyszły właściciel psa powinien zadbać o miejsce dla pieska, gdzie będzie mógł poczuć się komfortowo i bezpiecznie. Legowisko jest dla niego nie tylko miejscem wypoczynku, ale także schronieniem i azylem. Małe rasy psów takiej jak Chihuahua, York Shire Terrier, Shih Tzu, piesek Boo, Jamnik, Papillon, Maltańczyk, Jack Russell Terrier są bardzo wybredne w stosunku do posłania. Właściciele często nie wiedzą jakie legowisko wybrać, metodą prób i błędów kupują i testują różne warianty, marnując przy tym czas i pieniądze. Warto zatem wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie legowiska dla małego psa.

Najlepszy krój i materiał legowiska dla małej rasy psa.

Z informacji zwrotnych jakie otrzymujemy od właścicieli psów wynika, że najlepszy krój dla małych psów to legowisko w formie kojca w owalnym kształcie. Bardzo ważne jest żeby materiał był wytrzymały na pazurki i ząbki czworonoga, ponieważ malutkie pieski często mają potrzebę drapania i gryzienia. Owalny kształt i burta zapewnia poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Pies czuję się otulony i może bezpiecznie spać. Legowiska szyte z tkanin typu kodura są bardzo łatwe do utrzymania w czystości oraz antyalergiczne. Tkanina posiada właściwości wodoodporne, po rozlaniu cieczy krople unoszą się na powierzchni,  zabrudzenia  wystarczy przetrzeć mokra gąbeczką. Posłanie musi być odpowiednio miękkie, żeby było wygodne, dlatego posłanie z wyjmowaną mięciutka poduszka to idealne rozwiązanie. Poduszka na której leży pies powinno mieć przyjemny w dotyku materiał, pies tak jak my lubi miękkie tkaniny, dlatego tak często psy wskakują nam do łóżka lub na kanapę. Nie można być obojętnym na wypełnienie posłania. Najlepszym wypełniaczem do poduszek o właściwościach antyalergicznych stosowanych również do wypełnienia produktów dla dzieci jest kulka silikonowa, zapewnia bezpieczeństwo i wygodę.

Jak poznać, że wybraliśmy odpowiednie legowisko dla swojego pieska?

Jeśli pies od razu wskakuje do nowego posłania to możemy mieć pewność, że to miłość od pierwszego kontaktu. Należy obserwować również jak często pies korzysta z legowiska – im częściej, tym lepiej. Chętne korzystanie z nowego miejsca do spania, oznacza, że podoba mu się legowisko i czuje się w nim komfortowo. Kiedy leży w legowisku zrelaksowany i spokojny, to znak, że polubił swoje nowe miejsce do spania. Kolejnym dowodem jest to, gdy ma do wyboru kilka miejsc do spania, a wybiera akurat legowisko to oznacza, że jest to dla niego miejsce najwygodniejsze i najlepsze.

Dlaczego warto wybrać dla małego psa legowisko marki Lovedog?

Specjalizujemy się w produkcji legowisk i posłań dla małych i średnich psów. W porozumieniu z behawiorystami i właścicielami psów opracowaliśmy idealny model legowiska dostosowany do potrzeb małych psów. Od wielu lat otrzymujemy wiadomości zwrotne od klientów potwierdzający pełne zadowolenie z naszych legowisk. Wszystkie produkty szyjemy z miłości do psów w Polsce, zapewniamy najwyższą jakość wykonania w dobrej cenie, na każdą kieszeń. Sprawdź sam [KLIK]. Poniżej prezentujemy zdjęcia naszych zadowolonych psich klientów. Znajdziesz nas również na Facebooku, Instagramie, Youtube i TikToku.

Podsumowanie

Małe psy i małe dzieci mają wiele wspólnych cech i wymagają od opiekuna podobnej opieki i uwagi. Ważne jest, aby zrozumieć potrzeby małego psa i traktować go z tą samą troską i miłością, jak małe dziecko. Odpowiednia opieka i wychowanie pozwolą naszym małym psom na rozwój i szczęśliwe życie u naszego boku. Kupując legowisko dla swojego psa, zapewnisz mu optymalne warunki do wypoczynku, co pozytywnie wpłynie na jego zdrowie i samopoczucie. Jeśli zastanawiasz się jaki rozmiar legowiska wybrać dla swojego psa to zajrzy na stronę Tabela rozmiarów.