Gdy w witrynach sklepowych pojawiają się pierwsze choinki, a w radiu leci kultowe „Last Christmas”, nadchodzi czas zakupowego szaleństwa, któremu wielu z nas bardzo trudno się oprzeć. Kupujemy różne rzeczy z myślą o najbliższych. Ten, kto jest nam bliski, zasługuje przecież na docenienie, chociażby ten drobny gest, aby wiedział, że jest ważny, kochany.

CZY PIES SIĘ UCIESZY Z PREZENTU?

Każdy właściciel psa z pewnością nie raz zastanawiał się, czy jego pies będzie wiedział, że dostał prezent? Zapytaliśmy Paulinę (która prowadzi nasz kanał na YouTube) o to, jak jej Backy reaguje na nowe zabawki czy legowiska. Odpowiedziała w ten sposób:

Mój Backy doskonale wie, kiedy przynoszę mu coś nowego do domu. Gdy widzi pełne siaty zakupów od razu przybiega, by wywęszyć, czy upolowałam coś specjalnie dla niego. Przy wigilijnym stole, podczas rozpakowywania przez bliskich prezentów, mój Backy bacznie każdego obserwuje i cieszy się jak szalony, widząc tyle paczek i nowości. Jednak czeka na tę swoją, własną, przeznaczoną tylko dla jego psich łapek. Nie potrafiłabym odmówić mu tej radości i pozbawić możliwości cieszenia się z nowej zabawki czy posłania.

Każdy pies ma oczywiście inny temperament, charakter i umysł. Możliwe, że są psy, dla których prezenty nie będą gratką. Tutaj najważniejsza jest obserwacja, której dokonuje sam właściciel czworonoga i na tej podstawie podejmuje decyzję. Niektórzy chcą podarować coś swojemu psu z samej zasady. Może akurat rozerwał na strzępy swoją ulubioną zabawkę? Może legowisko nie nadaje się już do spania? To dobra okazja do odświeżenia psich przyborów.

CO WYBRAĆ NA PREZENT DLA PUPILA?

Możliwości jest naprawdę wiele, a wszystko zależy od indywidualnych upodobań i potrzeb Twojego psiaka. Niektóre psy uwielbiają psie zabawki, piszczałki, sznury do przeciągania czy maty węchowe. Inne nie chcą bawić się w ogóle i najlepszym prezentem dla nich będą psie przysmaki. Nasz wybór to oczywiście legowisko, jeśli psiak jeszcze nie miał okazji do przetestowania tych stworzonych przez markę LOVEDOG. Cokolwiek jednak nie wybierzesz, wierzymy, że sprawisz wyjątkową radość swojemu przyjacielowi.